Odzież firmowa – wykorzystaj psychologię do zwiększenia zysków

Odzież firmowa

Odzież firmowa

Wiele firm boryka się dzisiaj z ogromnymi problemami finansowymi. Ludzie mają w swoich portfelach po prostu coraz mniej pieniędzy z racji trudnej sytuacji gospodarczej. Koszty produkcji i prowadzenia działalności z kolei rosną i w efekcie firmy naprawdę mają problemy. Szczególnie te najmniejsze nie mają lekko. Kiedy chcemy poprawić sprzedaż w swojej firmie warto sięgać po dawno już sprawdzone techniki marketingu oddziałujące na ludzką psychikę. Jesteśmy tylko ludźmi, podatnymi na bodźcie, które po prostu powinniśmy wykorzystywać do kampanii reklamowych. Można na przykład jako przynęty używać odzieży sygnowanej naszym logo.Jak działa ludzka psychika? To jest tak naprawdę bardzo prosta sprawa. Ludzie kiedy tylko usłyszą, że mogą dostać coś za darmo to od razu mocno się tym interesują. Taka odzież firmowa może zadziałać właśnie jako taka przynęta. Oto najlepszy tego przykład. Kupujemy u producenta dużą ilość ciepłych bluz, na których naszyte jest nasze logo. Następnie w naszym sklepie ustalamy odpowiedni próg zakupów powyżej którego za darmo można dostać taki sweterek. Jaki jest efekt tego? Wartościowy gadżet za darmo skusi wiele osób, które dosłownie na siłę będą robiły zakupy, aby tylko dojść do tego limitu.

Oczywiście wszystko musimy sobie dokładnie przekalkulować. Chodzi o to, że zysk dla klienta powinien być tylko teoretyczny. Liczymy sobie ile w rzeczywistości kosztuje nas taka odzież firmowa, podliczamy średnią marżę przy zakupach na określoną kwotę i całość ustalamy w taki sposób, abyśmy oczywiście wychodzili na swoje. Sklep to nie działalność charytatywna i musimy sobie zdawać z tego sprawę.

Ważne jest naturalnie to, że Odzież firmowa powinna być wysokiej jakości. To podstawowy warunek z tego powodu, że jeśli go nie spełnimy to nikt nie zainteresuje się takim przedmiotem. Odzież musi kusić, zachęcić do zakupów. Jakość to jedno, ale wygląd i funkcjonalność to jedna sprawa. Nie musisz się aż tak bardzo przejmować kosztami. Dobrze wiesz, że próg otrzymania takiego gadżetu i tak ustawisz w taki sposób, aby na tym zarobić.

Tagi: , , , ,

© 2016 - 2023 Klub Amsterdam